תפריט

תיאום הורי

תיאום הורי מיועד להורים אשר קיבלו פסק דין מבית המשפט לגבי הסדרי הראיה והם נתקלים בקשיים ליישם אותם כתוצאה ממשקעים ועימותים הקיימים ביניהם.

לעיתים קרובות לאחר סיום המערכה המשפטית וההכרעה לגבי חלוקת הזמנים בין ההורים נתקלים ההורים בקשיי תקשורות קשים הפוגעים בילדיהם.

אין ספק כי כאשר מדובר בילדים הנמצאים במוסדות חינוך חייבת להיות תקשורת ישירה בין ההורים במיוחד כאשר האבות לוקחים את הילדים ללינה ומחזירים למוסד החינוכי. בין ההורים חייב להיות תיאום בנושא חופשות מהמוסד החינוכי, טיפולים רפואיים, פסיכולוג, רכישת ציוד לשנת לימודים, החלטה על חוגים בהם ישתתף הילד,זמני שהייה עם הילד במקרה של מחלה וכד'.

הורים הנמצאים בקונפליקט גבוה אינם מסוגלים לתאם ביניהם את חלוקת המטלות ביניהם, במקרים לא צפויים, ולעיתים גם מתקשים לקיים את ההסדרים אשר נקבעו בפסק הדין או בהסכם הגירושין שלהם.

להורים כאלה מוצע מסלול טיפולי הנקרא תיאום הורי אשר מטרתו היא לבנות תקשורת טובה יותר בין ההורים אשר תוביל לתוכנית הורית אשר תשרת את ילדיהם.

בתחילת הטיפול יחתמו שני ההורים על הסכמתם להיכנס למסלול תיאום הורי אשר יבוצע באמצעות שתי מטפלות אשר כל אחת מהן מייצגת את אחד ההורים. בתחילה כל אחת מהמטפלות תעבוד באופן פרטני אם ההורה שהיא מייצגת. בשיחות הפרטניות המטפלת תנסה להבין מה הם הקשיים בהם נתקל ההורה במהלך התקשורת עם ההורה השני ותגדיר אותם.

הפגישות הנוספות ייעשו במעמד 2 המטפלות ו- 2 ההורים אשר מטרתן להוריד את רמת הקונפליקט ולבנות תוכנית הורית שתהיה מוסכמת על ידי שני הצדדים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

הפחתת דמי מזונות

הפחתת דמי מזונות

האם ניתן להגיש תביעה להפחתת דמי מזונות? התשובה היא כן. בית המשפט העליון קבע כי "פסיקת מזונות היא מתחומי המשפט שאין בהם סופיות, ובשינוי נסיבות

קרא עוד »
גישור משפטי וטיפולי בהליך הגירושין

איך להתגרש בהסכמה?

השאלה החוזרת ונשנית אצל בני זוג אשר הגיעו להחלטה להתגרש היא: איך להתגרש בהסכמה. זוג אשר הגיע להסכמה ולהבנה שעליו להתגרש ורוצה לפעול בלי עורכי

קרא עוד »
האם אפשר להפחית דמי מזונות?

האם אפשר להפחית דמי מזונות?

מאז שנכנסה הלכת בית המשפט העליון בע"מ  919/15, מוצפים בתי המשפט בתביעות של בחינה מחדש של דמי המזונות שנפסקו. כיום ניתן לשנות פסקי דין לתשלום

קרא עוד »
הפחתת דמי מזונות

סוגי צוואות

הצוואה הינה מסמך משפטי המכיל הוראות מה ייעשה בכל הרכוש אותו צברתם במהלך כל חייכם. לידיעתכם, כל סכסוכי הירושה המגיעים לבית המשפט , נובעים מצוואות

קרא עוד »
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הינו הסכם מורכב מאוד ומחייב כלכלית, ואם הוא לא ערוך נכון משפטית בית המשפט עלול לבטלו, ולפסוק כראות עיניו בכל מקרה ומקרה.

קרא עוד »