תפריט

תיאום הורי

מהו תיאום הורי?

תיאום הורי מיועד להורים אשר קיבלו פסק דין מבית המשפט לגבי הסדרי הראיה והם נתקלים בקשיים ליישם אותם כתוצאה ממשקעים ועימותים הקיימים ביניהם.

לעיתים קרובות לאחר סיום המערכה המשפטית וההכרעה לגבי חלוקת הזמנים בין ההורים נתקלים ההורים בקשיי תקשורות קשים הפוגעים בילדיהם.

 

תיאום הורי לילדים הנמצאים במסגרות החינוך

אין ספק כי כאשר מדובר בילדים הנמצאים במוסדות חינוך חייבת להיות תקשורת ישירה בין ההורים במיוחד כאשר האבות לוקחים את הילדים ללינה ומחזירים למוסד החינוכי. בין ההורים חייב להיות תיאום בנושא חופשות מהמוסד החינוכי, טיפולים רפואיים, פסיכולוג, רכישת ציוד לשנת לימודים, החלטה על חוגים בהם ישתתף הילד,זמני שהייה עם הילד במקרה של מחלה וכד'.

הורים הנמצאים בקונפליקט גבוה אינם מסוגלים לתאם ביניהם את חלוקת המטלות ביניהם, במקרים לא צפויים, ולעיתים גם מתקשים לקיים את ההסדרים אשר נקבעו בפסק הדין או בהסכם הגירושין שלהם.

להורים כאלה מוצע מסלול טיפולי הנקרא תיאום הורי אשר מטרתו היא לבנות תקשורת טובה יותר בין ההורים אשר תוביל לתוכנית הורית אשר תשרת את ילדיהם.

בתחילת הטיפול יחתמו שני ההורים על הסכמתם להיכנס למסלול תיאום הורי אשר יבוצע באמצעות שתי מטפלות אשר כל אחת מהן מייצגת את אחד ההורים. בתחילה כל אחת מהמטפלות תעבוד באופן פרטני אם ההורה שהיא מייצגת. בשיחות הפרטניות המטפלת תנסה להבין מה הם הקשיים בהם נתקל ההורה במהלך התקשורת עם ההורה השני ותגדיר אותם.

הפגישות הנוספות ייעשו במעמד 2 המטפלות ו- 2 ההורים אשר מטרתן להוריד את רמת הקונפליקט ולבנות תוכנית הורית שתהיה מוסכמת על ידי שני הצדדים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

גישור משפטי וטיפולי בהליך הגירושין

עורך דין גישור בכפר סבא

עורכת דין יונית גזל היא עורכת דין ומגשרת מוסמכת הנמנית ברשימת המגשרים מטעם בתי המשפט לענייני משפחה ועוסקת בהליכי גישור בכפר סבא, בעלת תואר שני

קרא עוד »
15 טיפים לפני פתיחת הליך גירושין

מגשר גירושין כפר סבא

חיפשתם מגשר גירושין כפר סבא? עורכת דין יונית גזל היא מגשרת גירושין מוסמכת, הפועלת במרחב השרון בכלל ובאזור כפר סבא בפרט ובעלת ניסיון רב שנים ומומחיות רבה

קרא עוד »
הפחתת דמי מזונות

סוגי צוואות

הצוואה הינה מסמך משפטי המכיל הוראות מה ייעשה בכל הרכוש אותו צברתם במהלך כל חייכם. לידיעתכם, כל סכסוכי הירושה המגיעים לבית המשפט , נובעים מצוואות

קרא עוד »