תפריט

תיאום הורי

תיאום הורי מיועד להורים אשר קיבלו פסק דין מבית המשפט לגבי הסדרי הראיה והם נתקלים בקשיים ליישם אותם כתוצאה ממשקעים ועימותים הקיימים ביניהם.

לעיתים קרובות לאחר סיום המערכה המשפטית וההכרעה לגבי חלוקת הזמנים בין ההורים נתקלים ההורים בקשיי תקשורות קשים הפוגעים בילדיהם.

אין ספק כי כאשר מדובר בילדים הנמצאים במוסדות חינוך חייבת להיות תקשורת ישירה בין ההורים במיוחד כאשר האבות לוקחים את הילדים ללינה ומחזירים למוסד החינוכי. בין ההורים חייב להיות תיאום בנושא חופשות מהמוסד החינוכי, טיפולים רפואיים, פסיכולוג, רכישת ציוד לשנת לימודים, החלטה על חוגים בהם ישתתף הילד,זמני שהייה עם הילד במקרה של מחלה וכד'.

הורים הנמצאים בקונפליקט גבוה אינם מסוגלים לתאם ביניהם את חלוקת המטלות ביניהם, במקרים לא צפויים, ולעיתים גם מתקשים לקיים את ההסדרים אשר נקבעו בפסק הדין או בהסכם הגירושין שלהם.

להורים כאלה מוצע מסלול טיפולי הנקרא תיאום הורי אשר מטרתו היא לבנות תקשורת טובה יותר בין ההורים אשר תוביל לתוכנית הורית אשר תשרת את ילדיהם.

בתחילת הטיפול יחתמו שני ההורים על הסכמתם להיכנס למסלול תיאום הורי אשר יבוצע באמצעות שתי מטפלות אשר כל אחת מהן מייצגת את אחד ההורים. בתחילה כל אחת מהמטפלות תעבוד באופן פרטני אם ההורה שהיא מייצגת. בשיחות הפרטניות המטפלת תנסה להבין מה הם הקשיים בהם נתקל ההורה במהלך התקשורת עם ההורה השני ותגדיר אותם.

הפגישות הנוספות ייעשו במעמד 2 המטפלות ו- 2 ההורים אשר מטרתן להוריד את רמת הקונפליקט ולבנות תוכנית הורית שתהיה מוסכמת על ידי שני הצדדים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

הפחתת דמי מזונות

איך קובעים את סדר ההורשה?

סעיף 10(2) בחוק הירושה קובע את סדר היורשים על פי דין. בעיקרון היורשים הם בני משפחה מדרגה ראשונה וכמובן בני זוג. סדר ההורשה הולך לפי

קרא עוד »
הפחתת דמי מזונות

הפחתת דמי מזונות

האם ניתן להגיש תביעה להפחתת דמי מזונות? התשובה היא כן. בית המשפט העליון קבע כי "פסיקת מזונות היא מתחומי המשפט שאין בהם סופיות, ובשינוי נסיבות

קרא עוד »
גישור משפטי וטיפולי בהליך הגירושין

איך להתגרש בהסכמה?

השאלה החוזרת ונשנית אצל בני זוג אשר הגיעו להחלטה להתגרש היא: איך להתגרש בהסכמה. זוג אשר הגיע להסכמה ולהבנה שעליו להתגרש ורוצה לפעול בלי עורכי

קרא עוד »
שאלות ותשובות בענייני משפחה בעידן הקורונה

עילות לביטול צוואה

מי הם היורשים? חוק הירושה קובע כי "במות אדם עובר עזבונו ליורשיו". היורשים של אדם הינם יורשים על פי דין כלומר לפי סדר עדיפות בין

קרא עוד »