תפריט

תיאום הורי

מהו תיאום הורי?

תיאום הורי מיועד להורים אשר קיבלו פסק דין מבית המשפט לגבי הסדרי הראיה והם נתקלים בקשיים ליישם אותם כתוצאה ממשקעים ועימותים הקיימים ביניהם.

לעיתים קרובות לאחר סיום המערכה המשפטית וההכרעה לגבי חלוקת הזמנים בין ההורים נתקלים ההורים בקשיי תקשורות קשים הפוגעים בילדיהם.

תיאום הורי לילדים הנמצאים במסגרות החינוך

אין ספק כי כאשר מדובר בילדים הנמצאים במוסדות חינוך חייבת להיות תקשורת ישירה בין ההורים במיוחד כאשר האבות לוקחים את הילדים ללינה ומחזירים למוסד החינוכי. בין ההורים חייב להיות תיאום בנושא חופשות מהמוסד החינוכי, טיפולים רפואיים, פסיכולוג, רכישת ציוד לשנת לימודים, החלטה על חוגים בהם ישתתף הילד,זמני שהייה עם הילד במקרה של מחלה וכד'.

הורים הנמצאים בקונפליקט גבוה אינם מסוגלים לתאם ביניהם את חלוקת המטלות ביניהם, במקרים לא צפויים, ולעיתים גם מתקשים לקיים את ההסדרים אשר נקבעו בפסק הדין או בהסכם הגירושין שלהם.

להורים כאלה מוצע מסלול טיפולי הנקרא תיאום הורי אשר מטרתו היא לבנות תקשורת טובה יותר בין ההורים אשר תוביל לתוכנית הורית אשר תשרת את ילדיהם.

תיאום הורי

תמונת אילוסטרציה

 

תיאום הורי – מה חשוב לדעת על הטיפול 

בתחילת הטיפול יחתמו שני ההורים על הסכמתם להיכנס למסלול תיאום הורי אשר יבוצע באמצעות שתי מטפלות אשר כל אחת מהן מייצגת את אחד ההורים. בתחילה כל אחת מהמטפלות תעבוד באופן פרטני אם ההורה שהיא מייצגת. בשיחות הפרטניות המטפלת תנסה להבין מה הם הקשיים בהם נתקל ההורה במהלך התקשורת עם ההורה השני ותגדיר אותם.

הפגישות הנוספות ייעשו במעמד 2 המטפלות ו- 2 ההורים אשר מטרתן להוריד את רמת הקונפליקט ולבנות תוכנית הורית שתהיה מוסכמת על ידי שני הצדדים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הינו הסכם מורכב מאוד ומחייב כלכלית, ואם הוא לא ערוך נכון משפטית בית המשפט עלול לבטלו, ולפסוק כראות עיניו בכל מקרה ומקרה.

קרא עוד »
תלונת שווא אלימות במשפחה

תלונת שווא אלימות במשפחה

החוק למניעת אלימות במשפחה, נחקק לטובת נשים ולמניעת אלימות כנגדן, אולם לדאבוננו קיימים מקרים בהם נשים מנצלות את רגישות המערכת כלפיהן וכחלק מאסטרטגיה של ניהול

קרא עוד »
הסכם ממון אונליין

הסכם ממון אונליין

האם אפשר לערוך הסכם ממון אונליין מבלי לצאת מהבית? כן, שירות הסכם ממון אונליין מאפשר לכם לקבל הסכם ממון, אשר ערוך על ידי יונית גזל

קרא עוד »
דילוג לתוכן