תפריט

משמורת ילדים – חסרונות ויתרונות

מהי משמורת משותפת?

משמורת משותפת מלאה, הינו הסדר בו שני הורים גרושים חולקים את זמני השהות עם הילדים באופן שווה. מחלקים את החודש במחזוריות של שבועיים. בשבוע הראשון ילונו הילדים אצל האב פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני ילונו אצל האב מיום שישי עד יום ראשון, עת יביאם למוסד החינוכי.

בשבוע השני ילונו הילדים אצל האב שלוש פעמים בשבוע ללא הסדר לינה בסוף שבוע. הילדים ישהו באופן שווה אצל כל אחד מההורים גם בחופשות מהמוסדות החינוכיים וגם במקרה של חופשת מחלה.

הסדר של משמורת משותפת מחייב את ההורים לדאוג בשני הבתים לכל צורכי הילדים.יש לרהט חדרי ילדים בכל בית ולרכוש בכל בית כל מה שנחוץ: משחקים, בגדים, מחשב, ספרים וכד'. כך שבכל אחד מהבתים הילדים ירגישו שייכות.

להתייעצות בנושא של משמורת משותפת והאם היא מתאימה לכם התקשרו ישירות לעו"ד יונית גזל בטלפון  052-2936183 שהיא בעלת ניסיון רב בפתירת סכסוכי גירושין והסדרת זמני שהייה של הילדים.

מה היתרונות במשמורת משותפת?

מחקרים רבים שערכו אנשי מקצוע, פסיכולוגים, אנשי חינוך ומשפטנים סבורים כי הסדר של משמורת משותפת הינו ההסדר הטוב ביותר עבור הילדים והוא מאפשר להם לשרוד רגשית, את המשבר המשפחתי של פרידת ההורים, בצורה נכונה ובטוחה יותר. הילדים מבינים כי הם לא מפסידים את אף אחד מההורים, כל אחד מההורים ממשיך להיות דמות משמעותית עבורם, האחריות ההורית הינה משותפת ואין העברת אחריות מהאב לאם. לילדים יהיו שני בתים בהם הם ירגישו שייכים. בהסברה נכונה לילדים אפשר להראות להם את הרווחים שיש בהסדר.

בימים שהאב יקח את הילדים מהמוסד החינוכי הוא יפגוש בגננת או במורה, יתעדכן במצב הילדים, יסיע לחוגים, יהיה שותף לאירועים חברתיים של הילדים, הסעות לחוגים, ביקור אצל רופא וכד'. אין ספק שאב מעורב בחיי ילדיו הוא אב טוב יותר אשר מקנה בילדים בטחון לחיים.

מה הם החסרונות במשמורת משותפת?

נטל כלכלי בעקבות עלויות כפולות

לא עוד בית אחד שרוכש את כל המוצרים עבור הילדים, בהסדר זה נדרשים 2 בתים ולכן אבזור כפול. בכל בית צריך שיהיה מחשב, חדר ילדים, משחקים, בגדים כך שהעלויות הופכות לכפולות.

הגבלה על אזור מגורי ההורים

בהסדר של משמורת משותפת מומלץ כי ההורים יתגוררו בסמיכות, כך שלא תפגע פעילות הילדים אחר הצהרים בחוגים ואצל חברים. הורה שירצה לעבור והתגורר בעיר אחרת, יצטרך לקבל את הסכמת ההורה השני ואם לא תהיה הסכמה יצטרך לקבל אישור מבית המשפט.

נטל כספי על האבות לילדים עד גיל 6:

ההסדר הכספי של דמי המזונות עד גיל 6 עדיין לא שונה, כך שגם בהסדר של משמורת משותפת האב מחוייב לשלם את מלוא דמי המזונות עבור הקטין למרות שהוא מתגורר אצלו במחצית מהזמן. כך יוצא שהאב משלם דמי מזונות פעמיים, פעם אחת כאשר משלם לאם ופעם שניה באופן ישיר עבור הוצאות הילדים כאשר הם לנים אצלנו.

קשיים טכניים בהתארגנות:

בכל יום צריך הילד לדעת איפה הוא ישן, ואיזה ציוד עליו להביא למוסד החינוכי ביום למחורת. החשיבה הינה ליומיים בכל פעם. כך קורה שהילדים סוחבים ציוד כל הזמן.

לסיכום:

אין ספק כי משמורת משותפת הינה ההסדר הטוב ביותר לילדים, אולם כדי שמשמורת משותפת מלאה תצליח יש לעבוד על תקשורת טובה בין שני ההורים, לבדוק את הפרמטרים הכלכליים, הזמינות של האב והיכולת לקחת ימי חופשה בהתאם לצרכי הילדים האם הוא יוכל להיעדר בכל פעם שהילדים חולים? האם יש לו עזרה של מטפלת או של הורה? אם לא כדאי שיחשוב פעמיים אם ההסדר מתאים לו.

כאשר מדובר בתינוקות עד גיל שנתיים, מומלץ להתחיל הסדר של משמורת משותפת בהדרגתיות כך שימי הלינה יעלו ככל שהילדים יגדלו ויהיו יותר עצמאיים.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון אונליין

הסכם ממון אונליין

האם אפשר לערוך הסכם ממון אונליין מבלי לצאת מהבית? כן, שירות הסכם ממון אונליין מאפשר לכם לקבל הסכם ממון, אשר ערוך על ידי יונית גזל

קרא עוד »
הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת הינו הסכם מורכב מאוד ומחייב כלכלית, ואם הוא לא ערוך נכון משפטית בית המשפט עלול לבטלו, ולפסוק כראות עיניו בכל מקרה ומקרה.

קרא עוד »
תלונת שווא אלימות במשפחה

תלונת שווא אלימות במשפחה

החוק למניעת אלימות במשפחה, נחקק לטובת נשים ולמניעת אלימות כנגדן, אולם לדאבוננו קיימים מקרים בהם נשים מנצלות את רגישות המערכת כלפיהן וכחלק מאסטרטגיה של ניהול

קרא עוד »
הפחתת דמי מזונות

הפחתת דמי מזונות

האם ניתן להגיש תביעה להפחתת דמי מזונות? התשובה היא כן. בית המשפט העליון קבע כי "פסיקת מזונות היא מתחומי המשפט שאין בהם סופיות, ובשינוי נסיבות

קרא עוד »
איך להתגרש מהר?

איך להתגרש מהר?

השאלה שחוזרת ונשאלת ,כאשר אחד מבני הזוג מקבל החלטה שהוא מעוניין להתגרש, היא: איך להתגרש מהר? אם תצליחו לסמן V על מרבית הכותרות במאמר זה,

קרא עוד »