תפריט

עורך דין גירושין מומלץ – קווים לדמותו

הליך הגירושין הינו הליך מורכב רגשית ורציונאלית המלווה בחששות ופחדים כאשר לכל אלה מתווספת פעמים רבות גם תחושת הכישלון בשל פירוק המשפחה והקשר הזוגי.

עורכת דין ומגשרת יונית גזל הפועלת בתחום למעלה מ- 15 שנים וייצגה עשרות לקוחות בהליך גירושין מסבירה כי ליווי וייצוג בתחום הגירושין שונה לחלוטין מייצוג משפטי בהליך אזרחי רגיל ובניגוד לסטיגמה, עורך דין גירושין טוב לא חייב להיות לוחמני והרסני. בדיוק בשל גישתה זו היא נחשבת כעורך דין מומלץ ומקצועי בתחום הגירושין.

לדעתה, גם אם קשר הנישואין מתפרק אין לפרק את המשפחה ולגרום לטראומות לילדים לכל ימי חייהם ויש לחתור להסדרים המותאמים לכל משפחה ומשפחה. הסדר המתאים למשפחה אחת לא בהכרח יתאים למשפחה אחרת.

ייפוי כוח מתמשך אור יהודה

מה הגישה הנכונה? עורך דין גירושין מומלץ משיבה לדברים

הגישה שצריכה להיות לכל עורך דין העוסק בתחום הגירושין הינה הגישה הגישורית. למפות את האינטרסים של שני הצדדים בסכסוך ולייצר מצב משפטי שיכול להוביל ולהבשיל לכדי הסכם. לעיתים אין מנוס מלהתחיל בצעדים משפטיים לשמירת זכויות אם קיים חשש שאחד מהצדדים יברח מהארץ או חשש לסיכון פיזי בגלל אלימות, או חשש להברחת כספים ואז חייבים לנקוט בצעדים משפטיים ולהוציא צווים מתאימים מבית המשפט על מנת  להגן על הלקוחות. הליכים אלו אינם סותרים אפשרות של הידברות ומציאת פתרונות תוך כדי ניהול הליך משפטי בבית המשפט, ולעיתים ברור שבלי תביעות תלויות ועומדות לא יהיה משא ומתן.

כל עורך דין גירושין מומלץ העוסק בתחום, חייב להיות דרוך וערני כדי למצוא פתרונות יצירתיים ולחסוך לצדדים זמן שיפוטי יקר, המלווה במשברים נפשיים קשים מנשוא וגורר הוצאות כספיות גבוהות.

יש לציין כי מאז שנכנס החוק ליישוב סכסוך, אשר לא מאפשר הגשת תביעות באופן מיידי אלא לאחר 60 יום מפתיחת הליך, קיימת נכונות של הצדדים לקיים שיח גישורי ולמצוא פתרונות לסיים את הקשר בהבנה ובכבוד, תוך יצירת הסכם מפורט הנוגע לילדים ולרכוש.

מה חשוב לקחת בחשבון בהליך שמלווה בעו"ד גירושין?

הליך גירושין יסתיים בפסק דין או בהסכם גירושין. במהלך הליך משפטי ייעזר בית המשפט בפקידת הסעד אשר תעביר את המלצותיה בעניין הסדרי השהות של הילדים, והשופט/ת יחליטו בעניין דמי המזונות והרכוש.

גם אם התחיל הליך משפטי ניתן לנהל מו"מ בין שני עורכי דין המייצגים את הצדדים אשר יגיעו להסכמות בעניין הסדרי השהות של הילדים, איפה הם יתגוררו דרך קבע, האם הסדרי שהות שוויוניים מתאימים במקרה הנוכחי,איך תראה חלוקת הזמן בחגים, מי אחראי על הילדים כאשר אין מוסדות חינוך, איך יתנהלו ההוצאות עבור הילדים, האם במקרה הנוכחי יתאים חשבון מרכז, או שיתאים הסדר של תשלום דמי מזונות, מה חלקו של כל אחד מההורים בתשלום ההוצאות של הילדים וכיצד כל אחד מההורים יוכל להמשיך להתקיים בכבוד ולאפשר לילדיו רמת חיים סבירה. ובנוסף יש להחליט על חלוקת הרכוש ואיזון הזכויות בין הצדדים. גם בנושא הרכוש הפתרונות רבים ומגוונים, ויש למצוא את הדרך הנכונה והטובה ביותר עבור כל משפחה.

במידה ואחד מהצדדים מתבצר בעמדתו ומסרב להגיע להבנות, לא יהיה מנוס אלא לנהל הליך משפטי בו יכריע בית המשפט בסוגיית הילדים והרכוש באמצעות פסק דין. הליך גירושין בבית המשפט או בבית הדין הרבני יכול לקחת חודשים ארוכים ולעיתים גם שנים ארוכות בהם הצדדים נמצאים בחוסר וודאות לגבי עתידם ועתיד ילדיהם.

עורך דין גירושין מומלץ חייב להיות רגיש וערני למצב הרגשי של הלקוחות שלו, הוא חייב להיות בעל יכולת גישורית כך שגם אם אין ברירה ומתחילים בהליך משפטי, עליו לחתור לסיום הסכסוך מהר ככל האפשר תוך ניהול מו"מ יעיל עם הצד השני.

דילוג לתוכן