תפריט

איך מתגרשים מהר

השאלה שחוזרת ונשאלת ,כאשר אחד מבני הזוג מקבל החלטה שהוא מעוניין להתגרש, היא: איך מתגרשים מהר?

הדרך היעילה והנעימה ביותר היא לפנות במשותף למגשרת מוסמכת לענייני משפחה שתעזור לכם להגיע להסכם גירושין במהירות, לעיתים תספיק התייעצות טלפונית.

לבדיקת אפשרות לעריכת גישור או הסכם און ליין ניתן להתקשר לעו"ד יונית גזל לטלפון: 052-2936183.

כדי להתגרש מהר, נדרשת הסכמת הצד השני לגירושין. במידה והצד השני לא בשל לגירושין וסבור כי ניתן לשקם את הנישואין, עדיף ללכת לכמה פגישות טיפוליות אצל מטפל זוגי מוסמך, אשר יבחן את המשבר ויביא את הצדדים לכדי החלטה ברורה האם ניתן לשקם את חיי הנישואין או שאין ברירה ומתגרשים.

אם שני הצדדים הגיעו למסקנה משותפת כי חיי הנישואין שלהם הגיעו לקיצן הדרך להתגרש מהר הינה על ידי פנייה משותפת למגשר מוסמך בדיני משפחה, על מנת שיביא את הצדדים לידי הבנות לצורך הכנת הסכם גירושין.

בהסכם גירושין יפרטו הצדדים את ההסדרים בנושאים הבאים: רכוש, מזונות ילדים, משמורת וחלוקת הזמן ההורי, הגט.

בעניין הרכוש יגיעו הילדים להחלטה בשאלות הבאות: איך יתחלק הרכוש ביניהם, מה ההתייחסות לזכויות סוציאליות אשר נצברו במקומות העבודה בתקופה המשותפת, מתי מוכרים את הדירה המשותפת, איך מתחלק הריהוט שיש בבית וכד'.

בנושא משמורת וחלוקת הזמן ההורי יקבעו הצדדים בידי מי המשמורת של הילדים? האם יש מקום למשמורת משותפת? מהם הימים בהם ילונו הילדים אצל האב ובאיזה ימים ילונו אצל האם. מה ההסדרים שיחולו בחגים ובחופשות מבית הספר. מה קורה אם אחד הילדים חולה וכד'.

בנושא דמי המזונות יקבעו הצדדים מהו גובה דמי המזונות הבסיסיים אותם תקבל האם? מה גובה דמי המדור ואחזקת המדור? כיצד יחולקו ההוצאות המיוחדות של הילדים בנושאים של חינוך והוצאות בריאות שאינן מבוטחות בסל הבריאות.

בנושא הגט יקבעו הצדדים האם האישה מוותרת על כתובתה והאם ניתן להסדיר את הגט באופן מידי.

אז איך מתגרשים מהר? כאשר שני הצדדים מוכנים לשתף פעולה על מנת להסדיר את נושא הגירושין והפרידה, ניתן בלא יותר מ- 3 פגישות גישור לסיים את הכנת הסכם הגירושין.

בהמשך לשאלה לאחר שהצדדים מגיעים להסכמות, יערוך המגשר או המגשרת, הסכם גירושין אשר יאושר בנוכחות הצדדים בבית משפט לענייני משפחה, ולאחר מכן יקבע מועד לסידור גט בבית הדין הרבני.

אין ספק כי בדרך הסכמית מתגרשים מהר יותר מאשר בדרך של מאבקים משפטיים.

במידה והצדדים לא מגיעים להסכמות, באין ברירה יוגשו תביעות משפטיות לבית המשפט או לבית הדין הרבני, תלוי בכל מקרה ומקרה.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

תלונת שווא אלימות במשפחה

תלונת שווא אלימות במשפחה

החוק למניעת אלימות במשפחה, נחקק לטובת נשים ולמניעת אלימות כנגדן, אולם לדאבוננו קיימים מקרים בהם נשים מנצלות את רגישות המערכת כלפיהן וכחלק מאסטרטגיה של ניהול

קרא עוד »