תפריט

הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון הוא הסכם משפטי שבמסגרתו בני זוג נשואים או כאלו שעתידים להינשא, מסדירים ביניהם את אופן ניהול וחלוקת הרכוש המצויה בבעלותם ויכולים לקבוע במסגרת ההסכם, הסדרים שונים הנוגעים לאותו רכוש, כדוגמת אופן חלוקת הרכוש במקרה של גירושין ואופן ניהולו בזמן הנישואין.  אז אם נישאתם ולא ערכתם הסכם ממון, דעו שזה לא מאוחר וניתן לערוך הסכם ממון לאחר נישואין.

למה צריך הסכם ממון לאחר נישואים?

הסכם ממון הוא הסכם חשוב מאוד והוא כלי משפטי טוב ויעיל, שיש בכוחו לסייע לבני זוג שעתידים להינשא ואף לכאלו שכבר נישאו, לקבוע ולהגדיר מראש כיצד הרכוש שבבעלותם יחולק במקרה של פרידה ואף כיצד ינוהל הרכוש במסגרת הנישואין עצמם. למעשה, כאשר בני זוג נישאים אחד לשני ואחד מבני הזוג (או שניהם) הוא בעל ממון ורכוש שצבר לפני שהגיע לנישואין, כדוגמת דירות, כסף נזיל, מניות וכד', לרוב יעלה הצורך בעריכת הסכם ממון. באמצעות ההסכם יכולים בני הזוג להגדיר מראש, בהסכמה, בצורה נינוחה ומושכלת האם הרכוש האישי של אחד מהם, יחולק ביניהם במקרה של פרידה ואם כן כיצד או שמא הרכוש האישי יוחרג מהסדר איזון המשאבים ויוותר בבעלותו הבלעדית של בן הזוג שהגיע עם הרכוש לנישואין.

הסכם ממון לאחר נישואין

תמונת אילוסטרציה – הסכם ממון לאחר נישואים

 

הסכם ממון לאחר נישואין

לעיתים בני זוג שנישאו אחד לשני לא הקדישו מחשבה רבה לצורך בעריכת הסכם ממון והרעיון עלה לראשונה לאחר הנישואין. האם זה מאוחר מדי? התשובה היא לא. כפי שניתן לערוך הסכם ממון לפני הנישואין, כך ניתן לערוך את ההסכם לאחר הנישואין.

 

מה ההבדל בין הסכם ממון לפני נישואין ולאחר נישואין

אין הבדל. ההסכם הוא אותו הסכם. ההבדל מתבטא בגורם המאשר את הסכם הממון. בני זוג שעורכים הסכם ממון לאחר הנישואין צריכים לאשר את ההסכם רק בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. אם בני הזוג לא יאשרו את ההסכם בפני אחד משני גורמים אלו, ההסכם יהיה חסר תוקף משפטי. להבדיל – לא כך הוא כאשר בני הזוג עורכים את ההסכם לפני הנישואין. כאשר עורכים את ההסכם לפני הנישואין ניתן לאשר את ההסכם בפני בית המשפט לענייני משפחה, בפני בית הדין הרבי אך גם בפני נוטריון ובפני רשם הנישואין.

עורך דין הסכם ממון לאחר הנישואין

אם התחתנתם ואתם מעוניינים בעריכת הסכם ממון דעו שזה לא מאוחר ובכל שלב שלאחר הנישואין אתם יכולים לפנות לעורך דין העוסק בהסכמי ממון לעריכת הסכם ממון, בעל תוקף משפטי מחייב שבמסגרתו תוכלו לקבוע ולהגדיר מראש כיצד יחולק הרכוש שנמצא בבעלותכם. עורכת הדין יונית גזל בעלת ניסיון רב בדיני משפחה ומעמד אישי ובעלת ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון לאחר ניושאין או לפניהן. אתם מוזמנים להגיע למשרדי ואשמח לתת לכם ייעוץ משפטי אישי ודיסקרטי.

דילוג לתוכן