תפריט

משמורת ילדים

הסדרי שהות הם נושא רגיש ביותר, ואחד מסלעי המחלוקת העיקריים בן בני זוג בהליך גירושין.

מהם הסדרי ראייה?

הסדרי ראייה הם הזמנים והמועדים בהם מתראה ההורה שאינו משמורן עם הקטינים​

כיצד נקבעים הסדרי הראיה?

הסדרי הראיה בין ההורה הלא-משמורן לבין הילדים נקבעים באחת משתי דרכים :

  • הסדרי ראיה בהסכם בין שני ההורים.
  • הסדרי ראיה על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.
  • הסדרי ראיה מקובלים

הסדרי ראיה המקובלים קובעים כי ההורה הלא משמורן יוכל לפגוש את הילדים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים ובכל סוף שבוע שני. תקופות החגים והחופשים מחולקים שווה בשווה כך שאם הילדים חגגו חג אחד עם האב, הם יחגגו את אותו חג בשנה שלאחר מכן עם האב וחוזר חלילה.

איך נקבעים הסדרי השהות (הסדרי הראיה) עם הילדים?

אם ההורים נמצאים בהליך של גישור, הרי שהסדרי השהות יקבעו בהסכמה בין שני ההורים ובמידת הצורך גם ישמע קולם ורצונם של הילדים.

אם אין הסכמה בין ההורים לגבי הסדרי השהות של הקטינים, בית המשפט יצטרך לקבוע את הסדרי השהות כאשר עמדתו היא, כי טובת כל קטין הינה קשר רחב עם שני הוריו, כלומר ימי לינה שווים. במידה ואחד מההורים יסרב יהיה עליו להוכיח כי ההורה השני אינו ראוי. כיום, בית המשפט לא רואה שום הבדל בין האם לבין האב לעניין הסדרי השהות.

כיצד בית המשפט יבחר את ההורה האחראי?

אם יש הסכמה בין ההורים, בית המשפט יאשר את ההסכמה. אם קיימת מחלוקת בין הצדדים אז בית המשפט ימנה פקידת סעד לסדרי דין ולעיתים גם אפוטרופוס לדין   המשמשת כעורכת דין לקטין, אשר יתנו את המלצותיהם לגבי המסוגלות ההורית לכל אחד מההורים תוך התחשבות ברצון הקטינים. במידה וקיימת מסוגלות הורית שווה בית המשפט ייתן עדיפות להורה אשר יאפשר שמירת קשר תקין בין הקטינים להורה האחר, זאת מתוך הכרה בחשיבות הקשר שבין קטין לשני הוריו.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

צוואה הדדית

איך אפשר לבטל צוואה הדדית

צוואה הדדית צוואה הדדית נערכת ונחתמת על ידי שני בני זוג, תוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואתו של האחר. ניתן לערוך צוואה הדדית

קרא עוד »
הפחתת דמי מזונות

ייפוי כוח מתמשך מקוון

ייפוי כוח מתמשך אונליין הינו מסמך משפטי, המוגש באופן מקוון לאפוטרופוס הכללי, על ידי עורך דין אשר קיבל הסמכה לערוך ייפוי כח מתמשך. במסגרת מסמך

קרא עוד »