תפריט

הסכם גירושין

כאשר זוג מעוניין להתגרש הוא נדרש להציג בפני בית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני הסכם שבו יובהר כיצד הזוג מתכוון להסדיר את חלוקת הרכוש הכוללת דירה, נכסים, כספים, והצטברות של תנאים סוציאליים וכאשר יש ילדים קטינים יש להצהיר על סכום המזונות שהם יקבלו ומשמורת והסדרי ראיה. לשם כך מומלץ לפנות אל עורך דין הסכם גירושין.

הסכם גירושין

תמונת אילוסטרציה

המסלול המהיר והפשוט ביותר לגירושין הוא להגיע עם הסכם גירושים לבית הדין הרבני לבקש אישור הסכם גירושין ומתן גט. להסכם המאושר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני ניתן תוקף של פסק דין וכמעט ולא ניתן לשנותו שכן הוא למעשה שילוב של חוזה שנערך בהסכמה ולפסק דין שאושר בבית המשפט.

  • הליך אישור ההסכם בבית המשפט:
  • בית המשפט יסביר לצדדים את תוכנו של ההסכם.
  • בית המשפט יברר האם הצדדים חתמו על ההסכם ללא לחץ וכפייה.
  • בית המשפט צריך להשתכנע כי אכן הצדדים הבינו את תוכנו של ההסכם ואת התוצאות הנובעות ממנו.
  • בסוף הליך הבירור בית המשפט יאשר את ההסכם ויתן לו תוקף של פסק דין.

האם ניתן לבטל הסכם גירושין לאחר שאושר?

כדי לבטל הסכם גירושין יש להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה. בעקרון בית המשפט לא מבטל או משנה הסכם גירושים אלא בנסיבות מיוחדות. אם חלף זמן רב או שחלק מההסכמות כבר בוצעו הרי שכמעט ואין סיכוי לשנותו.

האם ניתן לשנות דמי מזונות שנקבעו בהסכמי גירושין?

בית המשפט מוכן לשקול דיון על שינוי דמי מזונות ילדים אם ניתן להוכיח שינוי נסיבות מהותי. שינוי נסיבות מהותי צריך להיות כזה שלא יכלו לצפות אותו בזמן עריכת ההסכם.

אז מתי נצטרך עורך דין הסכם גירושין?

הסכם גירושין הוא הסכם כמעט סופי ובית המשפט מצפה כי יצפה פני עתיד כלומר שכל האפשרויות יובאו בחשבון בטרם נחתם ההסכם. מאחר והאפשרות לשנות הסכם גירושין כמעט ואינה אפשרית רצוי מאוד להתייעץ עם עורך דין גירושין או מגשר משפטי בטרם חותמים על ההסכם.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

שאלות ותשובות בענייני משפחה בעידן הקורונה

הסכם פרידה ידועים בציבור

מחפשים מידע על הסכם פרידה לידועים בציבור? בואו נדבר על זה – להבדיל מזוג נשוי, אשר צריך להסדיר את ענייני הגירושין באמצעות בית הדין הרבני,

קרא עוד »
דילוג לתוכן