תפריט

פתיחת תיק גירושין בהסכמה

פתיחת תיק גירושין בהסכמה צריך להיות מותנה בכך שבני הזוג הגישו הסכם גירושין לאישור בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה.

הסכם גירושין הוא למעשה חוזה שנערך בין בני הזוג ומסדיר את כל נושא הגירושין ביניהם.

הסכם גירושין שערוך בצורה נכונה, יכלול בתוכו הן את נושא חלוקת הרכוש בין בני הזוג והן נושאים הקשורים בזמני השהות עם הילדים וההוצאות הכרוכות בכך, לרבות דמי המזונות, הוצאות חינוך ובריאות והוצאות מיוחדות אחרות.

ההסכם ירד לרזולוציות מאוד פרטניות על מנת להעניק ודאות מרבית ביחסים העתידיים בין שני ההורים הגרושים לבין עצמם ובין ההורים הגרושים לילדיהם.


מהו הסכם גירושין?

הסכם גירושין, הוא חוזה מחייב שנערך בין בני זוג נשואים המעוניינים להתגרש אשר במסגרתו בני הזוג מגדירים לעצמם מראש כיצד יראו חייהם מעתה ואילך והכול ללא צורך להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

הסכם גירושין ניתן לערוך אצל מגשר גירושין שהוא משמש כעורך דין משותף לשני הצדדים וניתן לערוך אותו באמצעות שני עורכי דין המייצגים את הצדדים,  כאשר מנגנון ההסכמה הוא מנגנון עיקרי ונקודת ההנחה היא שיש רצון מצד שני הצדדים להיפרד בצורה "חברית", אשר תצמצם את הקרע בתא המשפחתי ככל האפשר.

פתיחת תיק גירושין בהסכמה

פתיחת תיק גירושין בהסכמה – תמונת אילוסטרציה


מה יכלול הסכם גירושין?

הסכם גירושין שנערך בין בני זוג יכלול נושאים שונים שמטרתם להגדיר מראש כיצד ייראה העתיד המשותף של התא המשפחתי שהתפרק.

ההסכם יכלול התייחסות מפורטת לחלוקת הרכוש ואיזון המשאבים בין בני הזוג, יגדיר מי מבני הזוג לוקח איזה רכוש וכיצד, ההסכם יכלול התייחסות מפורטת לנושא האחריות ההורית (משמורת) על הילדים, האם האחריות ההורית תהיה משותפת או לא, ההסכם יכלול התייחסות לזמני השהות עם הילדים, התייחסות לנושא מזונות ילדים, מזונות אישה, מדור ואף מומלץ כי ההסכם ירד לרזולוציות מאוד פרטניות על מנת למנוע חיכוכים אפשריים בעתיד וליצור ודאות משפטית מרבית.

לדוגמה: מומלץ להסכים מראש על מצבים של יציאה לחו"ל עם או בלי הילדים, להגדיר מרחק גיאוגרפי של מרחק שבין ההורים לילדים, הסדרי שהות בחגים, להסכים על תוכניות חינוך וחוגים וכו'.

פתיחת תיק גירושין בהסכמה – ליווי לא על ידי עו"ד

הסכם גירושין יכול להיערך עבור בני הזוג על ידי אותו עורך דין וניתן לערוך הסכם משותף באמצעות 2 עורכי דין, כלומר כל צד לוקח עורך דין משלו.

למרות שניתן לערוך את הסכם הגירושין באופן עצמאי על ידי בני הזוג מדובר באפשרות שאינה מומלצת כלל וכלל. הסכם גירושין כולל בתוכו אספקטים משפטיים מובהקים וצריך לכלול התייחסות מלאה לכל ההיבטים הכרוכים בהפרדות התא המשפחתי.

בהתאם, מומלץ לפנות אל עורך דין העוסק בדיני המעמד האישי ובהליכי גירושין באופן שוטף ובעל ידע נרחב בעריכת הסכמי גירושין לבני זוג.

חשוב להבין שמדובר בהסכם משפטי מחייב, המקבל תוקף של פסק דין מבית המשפט או מבית הדין הרבני ולא ניתן יהיה להתנער מן הקבוע בהסכם בהמשך ועל כן וכפי שנאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה".

אם אתם מעוניינים להתגרש בהסכמה, באמצעות הסכם גירושין שייערך עבורכם באופן אישי אתם מוזמנים לפנות אל משרדנו.

דילוג לתוכן