תפריט

הסכם לזוגות חד מיניים

זוגות חד מיניים (שני גברים הומוסקסואלים או שתי נשים לסביות) שנישאים זה לזו בנישואים אזרחיים בחו״ל או חיים יחד ומנהלים משק בית משותף יכולים לערוך הסכם המסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם במקרה של פרידה. כאשר בני הזוג נישאו בחו״ל עליהם לערוך הסכם ממון וכאשר הם חיים יחד ומנהלים משק בית משותף עליהם לערוך הסכם חיים משותפים. במאמר זה נדבר על הסכם לזוגות חד מיניים במסגרת מעמדות שונים של בני הזוג.

הסכם לזוגות חד מיניים

תמונת אילוסטרציה

 

בני זוג חד מיניים שנישאו בחו״ל

כאשר בני זוג חד מיניים נישאים בחו״ל בנישואין אזרחיים, הם נחשבים כבני זוג נשואים במדינת ישראל ואת היחסים הממוניים ביניהם עליהם לעגן באמצעות הסכם ממון שיוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה. במסגרת הסכם הממון רשאים בני הזוג לקבוע דברים שונים כראות עיניהם כדוגמת חלוקת רכוש ביניהם במקרה של פרידה, שימוש ברכוש תוך כדי הנישואין וכיוב׳.

בני זוג חד מיניים החיים ביחד ומנהלים משק בית משותף

בני זוג חד מיניים המנהלים יחד משק בית משותף נחשבים ידועים בציבור ועל כן עליהם לערוך הסכם הנקרא הסכם חיים משותפים. להבדיל מהסכם ממון, אין כל חובה חוקית לאשר את הסכם החיים המשותפים בבית המשפט בכדי לתת לו תוקף משפטי ולמעשה בעת חתימת בני הזוג על ההסכם יש לו תוקף משפטי של חוזה מחייב. 

 

איך מאשרים הסכם לזוגות חד מיניים

לאחר הנישואין יש לאשר הסכם ממון אך ורק בבית המשפט, לפני הנישואין אם יש כבר מועד לחתונה, ניתן לאשר את ההסכם גם בבית המשפט וגם אצל נוטריון.

במעמד אישור ההסכם, השופט יקיים דיון במעמד הצדדים שחתמו על ההסכם, לעיתים יישאל שאלות ויוודא כי בני הזוג מודעים להשלכות המשפטיות של ההסכם, יוודא כי חתמו על ההסכם מרצונם החופשי והטוב, ללא כל השפעות פסולות או חיצוניות וככל ויש סעיפים מקפחים ו/או סעיפים הנוגדים את החוק, בית המשפט יפנה את תשומת לב הצדדים לכך ויבקש את תיקון ההסכם בטרם אישורו. ככל וימצא בית המשפט לאשר את ההסכם הוא ייתן לו תוקף של פסק דין.

עריכת הסכם לזוגות חד מיניים באמצעות עורך דין

עורך דין העוסק בהסכמי ממון או הסכם לזוגות חד מיניים יערוך לכם את ההסכם המיטבי עבורכם, ינסח עבורכם את ההסכם בצורה מקצועית ויוודא כי כל הנושאים העומדים מבחינת בני הזוג על הפרק ייכנסו לתוך ההסכם ויקבלו בו ביטוי. כאשר מדובר בהסכם ממון המוגש לאישור בית המשפט, עורך הדין גם יגיש עבורכם את הבקשה ויתייצב עימכם לדיון ויוודא כי ההסכם יאושר ויקבל תוקף של פסק דין. ככל ואתם מעוניינים בהסכם ממון או הסכם חיים משותפים אתם מוזמנים לפנות למשרדנו ונשמח לעמוד לרשותכם.

דילוג לתוכן