תפריט

עורך דין הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם משפטי מחייב שנערך בין שני בני זוג העומדים להינשא או נשואים, ומטרתו להסדיר את חלוקת הרכוש בין שני בני הזוג במקרה של גירושין.

הסכם ממון הוא הליך משפטי נפוץ וכלי טוב ויעיל להסדרת היחסים הממוניים של שני בני הזוג במקרה של פרידה.

במידה ואתם זקוקים או מחפשים עורך דין הסכם ממון אתם מוזמנים לפנות למשרדנו שהינו בעל ניסיון רחב היקף בעריכת הסכמי ממון בין בני זוג ונשמח לעמוד לרשותכם.

 

הסכם ממון

במסגרת הסכם ממון בין בני זוג, מעלים בני זוג על הכתב את רצונותיהם ביחס לרכוש שבבעלותם וקובעים במסגרת ההסכם כיצד יחולק הרכוש במקרה של פרידה.

מדובר בסיטואציה שכיחה למדי, כאשר בדרך כלל, אחד מבני הזוג מגיע עם רכוש לתוך הקשר ובן הזוג השני מגיע חסר כל ולעיתים שני בני הזוג מגיעים עם רכוש שצברו במהלך חייהם.

הסכם הממון למעשה מחריג את הסדר איזון המשאבים הקבוע בחוק ומעניק לבני הזוג את החופש להסדיר את מערכת היחסים הרכושית בינם לבין עצמם.

כך למשל, אם אחד מבני הזוג מגיע למערכת היחסים עם דירה ובן הזוג השני מגיע ללא בית בבעלותו, יכולים בני הזוג להגדיר בהסכם הממון כי הדירה תוחרג מהסדר איזון המשאבים ותיוותר בבעלותו של בן הזוג גם לאחר הנישואין ובמקרה של פרידה.

את הסכם הממון יש הכרח לאשר.

הסכם ממון לפני נישואין ניתן לאשר אצל נוטריון ואילו אחרי הנישואין יש לאשר את ההסכם אך ורק בפני בית המשפט לענייני משפחה אשר ייתן להסכם תוקף של פסק דין לאחר שיוודא כי ההסכם מבטא נכונה את רצון בני הזוג.

עורך דין הסכם ממון

תמונת אילוסטרציה

 

כיצד לבחור עורך דין הסכם ממון

כאשר בוחרים עורך דין לכתיבת הסכם ממון, חשוב לוודא שמדובר בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום אשר עוסק בו בהיקף נרחב ובעל המלצות.

מדובר בתחום משפטי שאין להקל בו ראש, הסכם ממון הוא הסכם בעל חשיבות כלכלית של ממש וניסוח לא נכון של ההסכם עלול להוביל לתוצאה משפטית מרחיקת לכת ובלתי רצויה בסיום מערכת היחסים.

עו"ד הסכם ממון העוסק בתחום באופן שוטף ידע לערוך עבור בני הזוג את ההסכם בצורה מיטבית, ידע לשים לב לפרטים הקטנים ולתפור עבור בני הזוג הסכם פרטני ומדויק לצרכים שלהם, תוך שהוא צופה פני עתיד.

 

הסכם ממון או הסכם חיים משותפים

להבדיל מהסכם ממון, הסכם חיים משותפים נערך בין בני זוג ידועים בציבור ולא בני זוג הנשואים כדת משה וישראל.

יחד עם זאת, עקרונות ההסכם זהים ומדובר בהסכם המבקש לבטא את מערכת היחסים הרכושית שבין בני הזוג ולהסדירה על פי רצונותיהם.

להבדיל מהסכם ממון, אין חובה לאשר הסכם חיים משותפים בבית משפט אולם המלצתנו היא כן לאשרו בבית המשפט, כדי לקבל תוקף של פסק דין מחייב וכדי שלא ישמעו טענות שההסכם לא היה מובן, החתימה נעשתה בכפייה וכד'.

אם אתם זקוקים לעורך דין הסכם ממון או עורך דין הסכם חיים משותפים אתם מוזמנים לפנות למשרדנו, יש לנו ניסיון רב בעריכת הסכמי ממון והסכם חיים משותפים ונשמח לעמוד לרשותכם.

דילוג לתוכן