תפריט

ייפוי כוח מתמשך מקוון

ייפוי כוח מתמשך אונליין הינו מסמך משפטי, המוגש באופן מקוון לאפוטרופוס הכללי, על ידי עורך דין אשר קיבל הסמכה לערוך ייפוי כח מתמשך. במסגרת מסמך ייפוי כח מתמשך ממנה אדם, בהיותו כשיר, אדם אחר אשר יוכל לנהל את ענייניו הרכושים, האישיים והרפואיים, וזאת רק אם רופא ייתן חוות דעת כי הממנה לא כשיר ולא מסוגל לטפל בענייניו באופן עצמאי. את חוות הדעת הרפואית, על אי כשירות, יפקידו, בבוא העת, מיופי הכח באופן מקוון באתר האפוטרופוס הכללי ויקבלו אישור מקוון על כניסה לתוקף של הייפוי כוח המתמשך. באתר המקוון הן הממנה והן  מיופי הכח יוכלו לצפות  ואף לעדכן פרטים באופן מקוון.

מהו ייפוי כוח מתמשך

כיום ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך מקוון. אבל בעבר, ככל ואדם לא יכול היה לטפל בענייניו, אם מחמת מחלה קשה, אי צלילות הדעת וכיוב', לרוב בן משפחה היה מגיש לבית המשפט בקשה להתמנות עליו כאפוטרופוס. בשנת 2017, נערך תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות והוכנסה אליו האפשרות לערוך ייפוי כוח מתמשך אשר למעשה מחליף את הצורך לפנות לבית המשפט ומקנה לאותו אדם, בעודו חי, בריא וצלול בדעתו, לבחור באופן מושכל מיהו האדם אשר הוא מבקש כי יתמנה לטפל בענייניו, אם בעתיד הוא לא יוכל לעשות זאת בעצמו. למעשה מקנים לכל אדם את האפשרות לקבוע מראש בידי מי הוא מפקיד את ענייניו ואת עתידו אם וכאשר הוא יזדקק לכך. בנוסף, במסמך ייפוי כח מתמשך מפרטים הנחיות מיוחדות בהם הממנה מבהיר כיצד הוא ירצה שיטפלו בעניינים הכספיים, האישיים והרפואיים שלו. בנושא הרכושי יפורטו גם ההרשאות לפעולות בחשבון אותן יקבלו מיופי הכח. יש לציין כי ניתן להגביל באופן ספציפי הרשאות למיופי כח, והבנקים יפעלו על פי ההגבלות.

ייפוי כוח מתמשך מקוון

תמונת אילוסטרציה

איך להפעיל ייפוי כוח מתמשך מקוון

את מסמך ייפוי הכוח המתמשך רשאי לערוך רק עורך דין אשר עבר הכשרה ייעודית לכך במסגרת קורס משותף בין לשכת עורכי הדין ובין משרד המשפטים ואת רשימת עורכי הדין המורשים לערוך ייפוי כוח מתמשך מקוון ניתן למצוא באתר של לשכת עורכי הדין. לאחר שתקבעו פגישה עם עורך הדין, עורך הדין ייפגש עם האדם המעוניין בייפוי הכח, יוודא איתו בפגישה נפרדת, את מי הוא רוצה למנות, איזה הגבלות ירצה לתת למיופי הכח, יוודא שעל הממנה לא מופעל כל לחץ והמינוי נעשה מתוך רצון חופשי וטוב. לאחר שתסבירו לעורך הדין מהם רצונותיכם, עורך הדין יערוך לכם את ייפוי הכוח באמצעות טופס ייעודי תיערך פגישה עם מיופי הכח, על מנת לוודא את הסכמתם ונכונותם לפעול על פי ייפוי הכח ולהתמנות כמיופי כח וכל הצדדים הן הממנה והן מיופי הכח יחתמו על הטופס. לאחר החתימה על המסמך הטופס יוגש באמצעות עוה"ד באמצעות חתימה מאובטחת, על ידי כרטיס חכם, לאתר האינטרנט של האפוטרופוס הכללי. את אישור ההפקדה תוכלו לראות באתר האינטרנט הממשלתי לאחר זיהוי באזור האישי. בשלב זה, ייפוי הכוח יופקד אצל האפוטרופוס עד אשר תתבקש הפעלתו וזו תאושר.

כאשר יגיע הצורך ותצטרכו להפעיל את הייפוי כח המתמשך, תוכלו לעשות זאת באופן מקוון. עליכם להכנס לאתר האפוטרופוס הכללי, להזדהות במערכת הזיהוי הממשלתית, לסרוק את האישור הרפואי, המעיד על כשירות הממנה,  ואז תקבלו אישור על הפעלת ייפוי הכח המתמשך.

עם האישור המעיד על כניסתו לתוקף של ייפוי כח מתמשך, והמסמך של ייפוי הכח המתמשך תוכלו לייצג את הממנה בהתאם להרשאה שקיבלתם, בבנקים אצל הרופאים ובכל מקום נדרש.

עורך דין ייפוי כוח מתמשך מקוון

עו"ד יונית גזל הוכשרה לערוך ייפוי כח מתמשך עוד בתאריך 25.1.2018 וערכה כבר עשרות ייפויי כוח אשר חלקם, למרבה הצער, הופעלו בהצלחה והקלו על בני המשפחה בסיטואציה הקשה בהם קרוב משפחה שלהם הפך להיות לא כשיר.  ייפוי כוח מתמשך הוא הליך מומלץ מאוד, במיוחד לגיל השלישי או לאנשים אשר יש חשש כי הם עלולים שלא להימצא בקו הבריאות אך הם עדיין צלולים וכשירים לקבל החלטות מושכלות. במקרה של התלבטות אתם מוזמנים להתקשר ולתאם פגישה, אנו נשב עימכם, נסביר לכם על ההליך ועל משמעויותיו, נשב עם האדם אשר אתם מבקשים למנות ונתאים לכם את ייפוי הכוח לצרכיכם באופן אישי. להתייעצות וקבלת פרטים הנכם מוזמנים לפנות לעו"ד יונית גזל בטלפון: 0522936183.

דילוג לתוכן