תפריט

ייפוי כוח מתמשך אור יהודה

מחפשים ייפוי כוח מתמשך באור יהודה? ייפוי כח מתמשך הוא מסמך חובה לכל אדם הנותן שקט נפשי למקרה בו חלילה לא תהיו כשירים ולא תוכלו לקבל החלטות.

בייפוי כוח מתמשך תוכלו לתת היום הוראות מי יהיו מיופי הכוח שלכם בנושאים הרפואיים הרכושיים והאישיים וכיצד הם יטפלו בכם בכל נושא.

ההנחיות חשובות בעיקר לתחום הרכושי, כדי שמיופה הכוח שתבחרו יוכל לעשות עבורכם פעולות בחשבון הבנק בהתאם לסמכויות שתיתנו לו, וכדי שלא ימונה לך אפוטרופוס אשר יחליט עבורך החלטות  שלא תרצה בהם.

רבים חושבים בטעות שאם הם נתנו לילדים או לבן/בת הזוג ייפוי כוח בחשבון הם מסודרים. ובכן ממש לא.

כאשר אדם אינו צלול כל ייפוי הכוח מתבטלים ואז ניתן להפעיל את מסמך ייפוי כוח מתמשך.

אם לא יהיה לכם ייפוי כוח מתמשך בית המשפט ימנה לכם אפוטרופוס.

אם אתם מעוניינים לערוך ייפוי כוח מתמשך, ונוח לכם להגיע לאור יהודה, משרדנו הפועל גם באור יהודה באופן שוטף ויומיומי זמין עבורכם ונשמח לעמוד לרשותכם לאחר תיאום פגישה עם עו"ד יונית גזל בטלפון: 0522936183.

ייפוי כוח מתמשך באור יהודה

תמונת אילוסטרציה

יתרונותיו של ייפוי כוח מתמשך 

  • שליטה ובטחון:  בעת עריכת ייפוי כוח מתמשך תקבעו מי יהיו מיופי הכוח שלכם ואף תוכלו לתת לו הוראות מדוייקות, איפה תרצו להתגורר, הוראות לגבי הטיפול ברכושכם ועוד.
  • אתם בוחרים מי הוא האדם שיטפל בכם וינהל את ענייניכם – אתם יכולים למנות מיופה כוח אחד או יותר מאחד. אתם תתנו הוראות כיצד מיופיי הכח יקבלו את ההחלטות האם ביחד ולחוד או רק ביחד, תוכלו גם לקבוע מיופה כוח מחליף למקרה ומיופה הכח שמינתם לא יוכל לבצע את תפקידו כמיופה כוח.
  • אתם תחליטו איך מיופה הכח יטפל בעניינים שלכם – בייפוי הכוח תתנו הנחיות ברורות כיצד תרצו שמיופה הכוח יפעל בענייניכם הרכושיים, הרפואיים והאישיים.
  • חיסכון בזמן ובכסף – ייפוי כח מתמשך הוא פתרון שמחליף את הצורך למינוי אפוטרופוס באמצעות בית המשפט, כאשר ייפוי כוח מתמשך הוא הליך הרבה יותר יעיל ופשוט, הנערך ללא צורך בניהול הליך משפטי בבית המשפט, והכול אל מול עורך דין אשר עבר הכשרה ספציפית בעריכת ייפוי הכוח.

אם חלילה לא תהיו כשירים לקבל החלטות מיופי הכוח שלכם יוכלו להפעיל את ייפוי הכוח המתמשך באמצעות הגשה מרחוק של תעודת רופא הקובע שאינכם צלולים, באתר של האפוטרופוס הכללי ותוך 24 שעות ניתן לקבל אישור הפעלה.

במקרי חירום בתי החולים יתיחסו להוראות בייפוי הכוח עוד לפני הפעלתו. 

 

מהו ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך, המופקד אצל האפוטרופוס הכללי, הוא מקנה לכל אדם את האפשרות לבחור מבעוד מועד ובעודו כשיר וצלול, מיהו האדם אשר הוא בוחר שיתמנה לקבל החלטות הנוגעות להיבטים שונים בחייו הכוללים החלטות בנושאים רפואיים, אישיים ורכושיים.

  • בנושאים רפואיים יבחר הממנה מי הוא האדם אשר יכול להחליט במקומו על ניתוח או על שימוש בתרופות מיוחדות.
  • בנושאים האישיים יבחר הממנה את האדם אשר יטפל בכל העניינים האישיים שלו כולל תשלומי אחזקת בית, תשלומים למטפל סיעודי או למוסד סיעודי, רכישת ביגוד והנעלה, טיפול בכל צרכיו וגם את מקום המגורים שתבחר. יש המעדיפים להשאר בבית עם מטפל או מטפלת ויש המעדיפים לקבוע מבעוד מועד את המקום אליו ירצו לעבור ולהתגורר.
  • בנושא הרכושי יבחר הממנה אדם אשר יטפל בעניינים הכספיים שלו, בהשכרת דירותיו, בניהול ההשקעות שלו ובביצוע כל התשלומים השוטפים בהם הוא חייב. הנושא הרכושי הינו הנושא החשוב ביותר. בחלק הרכושי תוכלו לבחור את האדם שיטפל במקומכם בחשבונות הבנק שלכם וגם תקבעו איזה סמכויות תתנו לו. האם יוכל למשוך כספים כרצונו או עם הגבלת סכום. אם אתם נשואים ויש לכם חשבון בנק משותף חשוב לציין האם השותף בחשבון יוכל לעשות בחשבון כרצונו וללא שום מגבלה, או שתעדיפו לפצל את החשבונות.

 

היתרונות בעריכת ייפוי כוח מתמשך באור יהודה

  • קרוב לבית ואין בעיות חניה – אם אתם מתגוררים בבקעת אונו, תוכלו לתאם פגישה במשרד באור יהודה, תגיעו בקלות ובמהירות וללא בעיות חניה. במקרה של מוגבלות כלשהי, קיימת אפשרות גם לקיים פגישה בבית הלקוח.
  • בטחון לעתיד – הכוח בידיים שלכם– במסגרת ייפוי כוח מתמשך, הממנה הוא זה אשר שולט באופן מוחלט על זהות האדם אשר יתמנה להיות מיופה הכוח הוא זה שקובע איזה החלטות יהיו בעניינו ולא בית המשפט.
דילוג לתוכן