תפריט

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין הוא הסכם שנערך בין בני זוג נשואים, במסגרתו מגדירים בני הזוג כי ההסכם הוא למעשה, הסכם המשכין שלום בבית אך כולל בתוכו את האפשרות להתגרש, כאשר כל אחד מבני הזוג, רשאי בכל עת ולרוב על פי תנאים מסוימים המוגדרים על ידי בני הזוג מראש, להחליט כי הוא מעוניין לסיים את מערכת היחסים ולהתגרש.

לרוב מגדירים בני הזוג תנאים מסוימים בהסכם, שככל והם מתקיימים, יחסי בני הזוג יסתיימו בהליך גירושין.

מהו הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

הסכם שלום בית עם ברירת גירושין הוא הסכם שבמסגרתו בני הזוג מגדירים תנאים להמשיך ולקיים את מערכת היחסים שביניהם, כדוגמת התחייבות לטיפול זוגי, השעות שבהם ישהו בני הזוג בבית או האחד עם השני, חופשות משפחתיות, השעות שבהם בני הזוג ישהו בעבודה, יהיו עם הילדים, חלוקת תפקידים בבית ותנאים נוספים שמטרתם לנסות ולהגדיר דרך לקיים את מערכת היחסים המשפחתית בצורה שאולי תאפשר למנוע את הליך הגירושין.

בנוסף, יכולים בני הזוג לקבוע בהסכם מנגנונים שככל והם מתקיימים אז יהיו רשאים בני הזוג לדרוש את הגירושין לאלתר, כדוגמת אי קיום סעיפים מהותיים בהסכם, אלימות של אחד מבני הזוג כלפי בן הזוג השני, בגידה של בן זוג בבן הזוג השני וכיוב'.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

תמונת אילוסטרציה


מדוע חשוב לערוך הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין

ישנם יתרונות רבים לערוך הסכם שלום בית עם ברירת גירושין. ראשית מדובר בהסכם שחוסך את הצורך בהתדיינות משפטית ארוכה, סבוכה ויקרה.

שנית, מדובר בהסכם המהווה גירושים בהסכמה, אשר מטבע הדברים מוריד את גובה הלהבות בין הצדדים, מקטין את הקרע בתא המשפחתי ככל האפשר ואף חוסך כסף רב לבני הזוג אשר לא צריכים לכלות את משאביהם בהתדיינויות משפטיות ארוכות.

יתרון מובהק נוסף בעריכת ההסכם הוא האפשרות להגדיר מראש את מערכת היחסים הרכושית והממונית בין בני הזוג. ניתן לבצע חלוקה של הרכוש בין בני הזוג, ניתן לקבוע את הסדרי השהות עם הילדים ולמעשה ליצור ודאות חוזית בין בני הזוג.

יתרון נוסף בעריכת הסכם שלום בית ולחילופין גירושין נעוץ באפשרות שבסופו של דבר ששלום הבית אכן יצליח ובני הזוג לא יתגרשו ובכך התא המשפחתי לא יתפרק.

מדובר באפשרות שאין להקל בה ראש והיא אולי האפשרות החשובה ביותר, במיוחד כאשר בני הזוג שמגיעים להליך, אינם בטוחים במאת האחוזים שהם רוצים להתגרש או שהמחלוקות שביניהם הם מחלוקות הניתנות לגישור.


איך לבחור עורך דין לעריכת הסכם שלום בית עם ברירת גירושין

מומלץ לגייס לשירותכם עורך דין המכיר את תחום המעמד האישי ודיני המשפחה היטב ועוסק בהליכי גירושין והסכמי שלום בית באופן שוטף.

כאשר מדובר על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, חשוב לבחור בעורך דין שיש לכם "כימיה" טובה איתו, עורך דין שיבין אתכם וידע לזקק את מה שחשוב לכם באמת תוך ראיה רחבה, ממעוף הציפור את טובתכם וטובת הילדים מעל הכול.

משרדנו עוסק בתחומים אלו באופן שוטף ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

דילוג לתוכן