תפריט

הסכם גירושין עם 2 ילדים

כאשר בני זוג הנשואים כדת משה וישראל מחליטים להתגרש ויש להם ילדים חשוב שהסכם הגירושין יתייחס לכל האספקטים הנדרשים ביחס לילדים ואף יוכל לצפות התרחשויות עתידיות.

חשוב שההסכם יהיה הסכם רחב, שייגע בכל הסוגיות המרכזיות הנוגעות לגידול הילדים, בין אם מדובר בסוגיות כלכליות כדוגמת מזונות ילדים ובין אם מדובר בסוגיות של אחריות הורית (משמורת), הסדרי שהייה ואף רצוי להגיע להסכמות הנוגעות לאופן גידול וחינוך הילדים וזאת על מנת למנוע ככל האפשר מחלוקות בעתיד.

מהו הסכם גירושין

הסכם גירושין זהו הסכם המהווה למעשה חלופה להגשת תביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני ובדרך כלל נעשה מתוך רצון טוב של בני הזוג להתגרש בהסכמה, ללא ריבים מיותרים, לעיתים בהליך של גישור והכול מתוך מטרה של להגיע למינימום חיכוך והתכתשות ולהעלות על הכתב את כל המוסכם בין בני הזוג בהקשר לחלוקת הרכוש, אחריות הורית (משמורת)  וזמני שהות, מזונות ומדור, סוגיות כלכליות שונות וכו'.

הסכם גירושין עם 2 ילדים

תמונת אילוסטרציה – הסכם גירושין עם 2 ילדים

 

הסכם גירושין עם 2 ילדים – מה חשוב שיכלל בהסכם?

כאשר יש לבני הזוג המתגרשים ילדים, ההמלצה של גירושין בהסכמה, היא המלצה ברורה וגורפת אשר לא פעם מונעת מהילדים את הסבל הכרוך בהליך הפרידה של הוריהם.

יחד עם זאת כאשר עורכים הסכם גירושין עם 2 ילדים ויותר, חשוב להתייחס לכל הסוגיות המהותיות הנובעות מהמשך גידול הילדים על ידי ההורים הגרושים:

אחריות הורית (משמורת) וזמני שהות – במסגרת הסכם הגירושין יש להגיע להסכמה בדבר האחריות ההורית. האם היא תהא משותפת שבה הילדים יתגוררו אצל שני ההורים באופן שווה,  או שמא לאחד מן ההורים תהא אחריות הורית בלעדית ואצל ההורה האחר הסדרי השהות יהיו מצומצמים. חשוב לבטא את ההסכמה בצורה רחבה ככל האפשר.

בפרק האחריות ההורית והסדרי השהות בהסכם גירושין יש לפרט את הימים והשעות בהם ישהו הילדים אצל מי מההורים, לפרט מאיפה ההורים יאספו את הילדים ולאן יחזירו אותם.

יש לפרט חלופות למצב שאין שהילדים לא יהיו במוסדות חינוך בגלל: שביתה, חופשה, מחלה, סגר וכד'.

יש לקבוע הסדר מדוייק מי הוא ההורה שיטפל בילדים במקרה שאין מוסדות חינוך, מאיזה שעה, מאיפה לוקח ולאן מחזיר.

בהסדרי השהות יש לפרט גם הסדר ספציפי לחגים הכולל שעות איסוף והחזרה, התייחסות לחופשות מתוכננות לרבות החופש הגדול.

  • נסיעות לחו"ל  – חשוב להגדיר מראש באילו תנאים יוכלו הילדים לנסוע לחו"ל ולכמה זמן, מי ההורה, מה יהיו דרכי הקשר של ההורה הנשאר עם ילדיו, מי יחזיק את הדרכונים של הילדים וכו'.
  • מרחק גאוגרפי – יש לקבוע בהסכם גירושין את המקום שמהווה את מרכז חייהם של הילדים הכולל רדיוס מוסכם, ולקבוע כי מקום זה לא ישונה באופן חד צדדי, כך שההורה השני ייפגע מכך ככל וההורה האחר יחליט לעבור דירה למקום מרוחק יותר.
  • מזונות ילדים – יש לבטא בהסכם את גובה המזונות החודשיים שישולמו עבור כל אחד מן הילדים ואופן התשלום. יש לבחון מהו גילם של הילדים ומהו צרכיהם, כאשר זמני השהות של הילדים ישפיעו על גובה המזונות שישולמו.
  • הוצאות נלוות, בריאות וחינוך – יש לקבוע בהסכם את היחס בו ישתתפו ההורים בהוצאות הילדים, לקבוע על הוצאות מוסכמות מראש עליהן לא נדרשת הסכמה מיוחדת והוצאות אשר לגביהן נדרשת הסכמה מראש ובכתב.

 

עורך דין לעריכת הסכם גירושין עם 2 ילדים

כאשר מעוניינים בעריכת הסכם גירושין עם 2 ילדים חשוב לפנות לעורך דין הבקיא בתחום, שיידע לערוך עבורכם את ההסכם המיטבי, אשר יותאם לכם ולמשפחתכם באופן אישי והנכם מוזמנים לפנות למשרדנו העוסק בדיני המשפחה והמעמד האישי לקבלת ייעוץ.

דילוג לתוכן