תפריט

איך להתגרש מהר?

איך להתגרש מהר

השאלה שחוזרת ונשאלת ,כאשר אחד מבני הזוג מקבל החלטה שהוא מעוניין להתגרש, היא: איך להתגרש מהר?

אם תצליחו לסמן V על מרבית הכותרות במאמר זה, תהיו רגועים –  אתם בדרך לגירושין מהירים וכדאי לכם למצוא במהירות מגשר משפטי אשר מומחה בדיני משפחה על מנת שיערוך לכם הסכם גירושין מקיף.                                                                             אם לא הצלחתם לסמן V על כל הכותרות אבל על הכותרת הראשונה כן – זה אומר ששניכם רוצים להתגרש. במקרה כזה אל תדאגו – סביר להניח שהמגשר יביא אתכם להסכמות בשאר הנושאים.                                                                                                         

מומחיות המגשר המשפטי היא להסביר לכם מה החוק אומר ולנסות ולהתאים לכם הסדרים שיתנו מענה אשר יתאים לכם מהבחינה הכלכלית והרגשית.

הסכמת שני הצדדים לגירושין

המפתח לגירושין מהירים הוא הסכמת שני הצדדים לגירושין. לעיתים צד אחד אינו בשל לתהליך וסבור שניתן אולי "להציל" את הנישואין. במקרה כזה אין צורך להיכנס לעימותים. עצתי היא לפנות למטפל זוגי מוסמך, אשר יבחן את המשבר ויביא את הצדדים לכדי החלטה ברורה האם ניתן לשקם את חיי הנישואין או שאין ברירה ומתגרשים. חשוב לדעת כי ההבנה והפנמה של הצד הסרבן לגירושין שאין מנוס מהם, תזרז את ההליך של גירושין בשלום.

הסכמה בעניין חלוקת הזמן ההורי עם הילדים

הנושא הקשה ביותר עבור כל אחד מההורים הוא החלטה לגבי הסדרי הראייה של כל אחד מההורים עם הילדים או כפי שקוראים לכך היום: חלוקת הזמן ההורי.

עליכם להגיע להסכמה כמה פעמים בשבוע נכון לילדים להיות אצל כל אחד מההורים, באיזה ימים, מאיזה שעה, מי אוסף מהמוסד החינוכי ומי מחזיר, מה קורה בחופשות ממוסדות חינוך, איך מתחלקים בחגים.

הסכמה בעניין דמי המזונות

דמי המזונות מהווים מכשול משמעותי בדרך להסכם גירושין. על מנת שלא תכנסו ל"מלכודת" הזו תפעלו חכם. בדיוק כפי שבית המשפט מקבל החלטה בנושא.

קחו את כל ההוצאות הנדרשות עבור כל אחד מהילדים, תוכלו לבדוק זאת על פי ההוצאות עד היום מדפי האשראי ודפי חשבון הבנק, חשבו את ההוצאות עבור אחזקת הבית. בדקו את תלושי השכר שלכם ואת יחס המשכורות. תנסו להגיע לחישוב אשר מצד אחד יאפשר לכל אחד מכם להמשיך ולהתקיים בכבוד ומצד שני לא יפגע בילדים.

שוב- אל בהלה אם לא הצלחתם זהו בדיוק תפקידו של המגשר להנחות ולהוביל אתכם להסכמה בנושא.

הסכמה בעניין חלוקת הרכוש המשותף

כעיקרון כל הרכוש אשר נצבר במהלך חיי הנישואין יתחלק בין שני הצדדים באופן שווה, אלא אם קיים הסכם ממון הקובע אחרת.

אין צורך לריב על דירת המגורים – בגירושין לרוב הדירה נמכרת, המשכנתא מוחזרת והיתרה מתחלקת. תנסו להגיע להחלטה מתי למכור את הדירה. יש הורים המעדיפים כי דירת המגורים תישאר בידי אחד מהם עד אשר יגיע אחרון הילדים לגיל 18 ויש המחליטים למכור מידית, ויש המחליטים לקחת את הזמן ולא למהר למכור. כל משפחה והפתרון שלה.

הכספים בבנק והזכויות הסוציאליות אשר נצברו במהלך החיים המשותפים יתחלקו גם הם. לצורך כך ממנים אקטואר לחישוב הזכויות. אין צורך שתתעכבו על נושא זה כי ממילא זה עניין של מומחה, עליכם רק להכין את כל הניירת הקשורה בכספים בבנקים, קרנות השתלמות, קופות גמל, תלושי שכר.

אם הצלחתם לסמן V על רוב הסעיפים אתם בשלים לפגישת גישור לצורך הכנת הסכם גירושין אשר יביא אתכם לגירושין מהירים בכבוד.

הסכם גירושין יאושר בנוכחות הצדדים בבית משפט לענייני משפחה, ולאחר מכן יקבע מועד לסידור גט בבית הדין הרבני.

אין ספק כי בדרך הסכמית מתגרשים מהר יותר מאשר בדרך של מאבקים משפטיים.

במידה והצדדים לא מגיעים להסכמות, באין ברירה יוגשו תביעות משפטיות לבית המשפט או לבית הדין הרבני, תלוי בכל מקרה ומקרה.